برترین خودرو‌های الکتریکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی

۱- تسلا Model S Long Range

پادشاه تپه‌ها! این لقبی است که مدیران تسلا به خودروی Model S Long Range داده‌اند. این اتومبیل الکتریکی در صدر جدول بهترین خودرو‌های الکتریکی ۲۰۱۹ آمریکا قرار دارد و قادر است تنها با یکبار شارژ باتری مسافتی به اندازه ۵۹۵ کیلومتر را طی کند. تسلا به مشتریان خود قول داده است به زودی ظرفیت باتری اتومبیل تسلا Model S Long Range را افزایش داده و توانایی آن را به عدد ۶۴۳ کیلومتر با یکبار شارژ باتری برساند. علاوه بر ظرفیت شگفت‌انگیز باتری این خودرو، انواع سیستم‌های هوشمند ایمنی و سرگرمی نیز در آن وجود دارد.

۲- تسلا Model S Performance

نسخه دیگر خودرو Model S با نام تسلا Model S Performance در مقام دوم فهرست برترین خودرو‌های الکتریکی سال ۲۰۱۹ آمریکا قرار دارد. این اتومبیل الکتریکی امتیازات بسیار خوبی را در آزمون‌های ارزیابی سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) بدست آورده است. این خودرو قادر است تنها با یکبار شارژ باتری مسافتی به میزان ۵۵۵ کیلومتر را طی کند. کارشناسان فناوری این خودرو را به نور و صاعقه تشبیه کرده‌‎اند.

۳- تسلا Model X Long Range

اتومبیل تسلا Model X Long Range در رتبه سوم جدول برترین خودرو‌های الکتریکی قرار می‌گیرد. این خودرو به امکانات و سیستم‌های ایمنی و سرگرمی ویژ‌ه‌ای مجهز است. تسلا این اتومبیل را به گونه‌ای طراحی کرده است که تنها با یکبار شارژ باتری مسافتی به میزان ۵۲۳ کیلومتر را طی می‌کند. این خودرو یک نسخه ویژه از تسلا Model X است که بازه حرکتی آن افزایش پیدا کرده است، به همین دلیل پسوند  Long Range به آن داده شده،  تسلا Model S Long Range، خودرو اول این فهرست نیز همین ویژگی را دارد.

۴- تسلا Model 3 Long Range (tie)

کارشناسان EPA خودروی تسلا Model 3 Long Range (tie) در رتبه چهارم فهرست برترین اتومبیل‌های الکتریکی آمریکا قرار دارند. به گفته مهندسان ارزیاب، این خودرو با شارژ کامل مسافتی به اندازه ۴۸۲ کیلومتر را طی می‌کند ولی تسلا توانایی این خودرو را بیشتر دانسته و مسافتی برابر ۴۹۸ کیلومتر را برای اتمام کامل شارژ باتری اعلام کرده است.

خودروی تسلا Model 3 Long Range (tie) پرفروش‌ترین اتومبیل الکتریکی تسلا است. مهم‌ترین دلیل این فروش بالا قیمت ارزان و توانایی‌های مناسب این خودرو نسبت به سایر مدل‌های تسلا است.

۵- تسلا Model 3 Performance (tie)

این مدل از اتومبیل‌های تسلا تا ۴۸۰ کیلومتر را بدون نیاز به شارژ مجدد باتری طی می‌کند. اگرچه این خودرو نسبت به مدل‌های قبلی تسلا در رده پایین‌تری قرار دارد، ولی مشتریان بسیاری خواستار آن هستند. تعدادی از صاحبان اتومبیل تسلا Model 3 Performance (tie) در مورد آن می‌گویند: “این خودرو شما را ناامید نخواهد کرد. ”

۶- تسلا Model X Performance

خودروی تسلا Model X Performance آخرین مدل اتومبیل‌های تسلا در فهرست بهترین خودروی الکتریکی سال آمریکا است. این اتومبیل پس از شارژ کامل باتری، مسافتی به اندازه ۴۸۰ کیلومتر را طی می‌کند. با اینکه شاید این خودرو از سایر مدل‌های موجود در فهرست بالا ضعیف‌تر باشد، ولی قیمت تقریبا مناسب آن نسبت به مدل‌های دیگر تسلا مشتریان را ترغیب به خرید آن می‌کند.

۷- هیوندا Kona Electric

اتومبیل هیوندا Kona Electric، خودرویی توانمند و برتر در دسته خودرو‌های الکتریکی است. توانایی این شاسی‌بلند الکتریکی در حدی است نام آن در میان خودرو‌های الکتریکی سال ۲۰۱۹ میلادی در آمریکا قرار گرفته است. هیوندا Kona Electric با یکبار شارژ باتری سرنشینان خود را تا مسافت ۴۱۵ کیلومتر جابه‌جا می‌کند.

تعداد زیادی از صاحبان این اتومبیل به افرادی که قصد خرید خودرویی الکتریکی را دارند، توصیه می‌کنند شاسی‌بلند Kona Electric را خریداری کنند.

۸- کیا Soul EV

خودروی کیا Soul EV دیگر اتومبیل آسیایی و آخرین خودروی موجود در فهرست خودرو‌های الکتریکی ۲۰۱۹ آمریکا است. ظرفیت باتری این خودرو نسبت به سایر اتومبیل‌های معرفی شده کمتر است و با یکبار شارژ، ۳۹۱ کیلومتر را طی می‌کند. شرکت کره‌ای کیا نمای بیرونی و داخل کابین این خودرو را به زیبایی طراحی کرده و در تولید آن به تمامی جزئیات توجه شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *